Cengiz Savaş Aşkun Kimdir?

Cengiz Savaş Aşkun, ODTÜ’de “Information Technology in Education” (CEIT111) dersini aldığım saygıdeğer bir hocamızdır. Kendisi çok anlayışlı, genellikle güler yüzlü bir insandır. Ders ile ilgili materyalleri “Comenius” isimli sistem üzerinden dağıtır, lab aktivitelerini de o sistem üzerinden toplar. Bize bu dönemlik Word, Excel, Powerpoint paket programlarını öğretip, hatta öğretmeyle kalmayıp bizi bu programlarda uzmanlaştırdığı için kendisine teşekkür ederim.

Ders konusunda katı bir kişiliğe sahiptir. Eğer önceki dersine gelmeyip, o ders hakkında bir soru sorarsanız; “I am sorry. You should have been in the class!” ifadesini alabilirsiniz. O yüzden benden size tavsiye, derslerine katılın en azından gelmediğiniz haftanın sorusunu sormayın 🙂 Grup olarak çalıştığımız proje ödevlerine önem verir, çok titiz davranmanız gerekir bu ödevleri hazırlarken. Benden size bir tüyo; yeri geldiğinde yarım saat içerisinde kampüs içinde toplanabilecek bir grup oluşturun. Sürekli grup üyeleriyle iletişimde kalın, ki bunu yurtta kalan arkadaşlarınızla başarabilirsiniz. Proje outline (özet, taslak) oluşturun, toplandığınız tarihleri, paylaşım yaptığınız konu başlıklarınızı, o ana kadar ne kadarını tamamladığınızı not alın çünkü bir derste Cengiz hoca çıkıp “I want you to compose an outline of your project.” diyebilir dikkatli olun.

Caner Canbaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden 2018 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak yazılım geliştirici pozisyonunda çalışıyorum.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Caner Canbaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden 2018 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak yazılım geliştirici pozisyonunda çalışıyorum.

Kategoriler

İletişim

Eğer bir konuda bana ulaşmak isterseniz, aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.