Efsane Olacak Yeni Bir Dizi - Better Call Saul

Better Call Saul, 8 Şubat 2015’te AMC’de gösterimi yapılan Amerikan drama dizisi. Dizi, Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından yaratılmış ve yine Gilligan tarafından yaratılan Breaking Bad’in uyarlaması, öncesini ve devamını anlatan dizi niteliğindedir. Better Call Saul, Breaking Bad’de ortaya çıkısından yedi yıl önce, 2002’de işe başlayan, kendi halinde bir avukat olan James McGill (Bob Odenkirk) hakkındadır.

Şubat 2015’te yayınlanmaya başlayan birinci sezon on bölümden oluşmaktadır. 2016’nın başlarında yayınlanması beklenen 13 bölümlük ikinci sezon için sipariş verilmiştir. İlk bölüm, 18-49 yaş aralıklarında 4.4 milyon izleyiciyle kablolu TV’de en iyi dizi prömiyeri rekorunu kırmıştır.

Oyuncular

Başrolde diziye adını veren Saul Goodman olarak Bob Odenkirk oynamaktadır. Ocak 2014’te Breaking Bad’deki Mike Ehrmantraut rolüyle Jonathan Banks’ın diziye dönüp dizideki devamlı oyunculardan biri olabileceği açıklanmıştır. Aaron Paul, konuk oyuncu olmak için Gilligan’la konuştuklarını duyurdu ama sonradan The Huffington Post’ta böyle bir şey olmayacağı söylendi. Başka bir Breaking Bad oyuncusu Dean Norris de CBS’de yayınlanan Under the Dome dizisinde oynadığından bu dizide olmayacağını duyurdu. Anna Gunn da konuk oyunculuk için Gilligan ile yaptıkları bir görüşmeden söz etti.

Odenkirk’in Mr. Show adlı programının bir bölümüne konuk olan Michael McKean, Saul’un kardeşi Chuck olarak seçilmiştir. Oyuncular arasında ayrıca Hamlin rolünde Patrick Fabian, Kim rolünde Rhea Seehorn ve Nacho rolünde Michael Mando vardır. Ekim 2014’te Kerry Condon da bilinmeyen bir rol için seçilmiştir. Kasım 2014’te Julie Ann Emery ve Jeremy Shamos’ın Betsy ve Craig Kettleman rolleri için seçildiği duyurulmuştur.