Meryem Demir Kimdir?

Meryem Demir, ODTÜ’de “Written Expression (TURK104)” dersini aldığım, şu an doktorasını Bilkent Üniversitesinde yapan değerli hocalarımızdandır. Gerçekten eğlenerek, zevk alarak geçirdiğim derslerden bir tanesiydi. Meryem hoca genel olarak, grup & bireysel çalışmalar üzerine yoğunlaşmamızı öngörüyordu. Derse sohbet havasında başlar ve grup çalışmalarımızı yapmadan önce gerekli bilgileri verir, daha sonra da bizden tabir-i caiz ise yeteneklerimizi göstermemizi isterdi. Çok keyifli çalışmalarımız oldu. On yıl sonrasına kendimize yazdığımız mektuplar ya da senaryo çalışması bunlardan yalnızca bazıları.

Meryem hoca, genel olarak öğrenciyi önemseyen bir tavır takınır. Örneğin, biz çok sayıda bireysel çalışma yaptık, kimi aşık olduğumuz kadından, kimi hayatında yaşadığı bir olaydan, kimi ise aklına ne geliyorsa ondan bahsetmişti. Kişisel görüşüm hocaların bunları gerçekten okumadığı ya da “ya sanki okuyup ne yapacak ki benim mektubumu, umrunda mı ki?” şeklinde tavır alma yönünde idi. Fakat Meryem hoca bunun tam tersi olduğunu her seferinde, özellikle de yıl sonunda notlandırma yaparken bizlere gösterdi. Tek tek tüm çalışmaları okuyup, adilce bir notlandırma gerçekleştirmişti. Ders esnasında da zaten hep söylerdi: “Siz yazın da ben okurum merak etmeyin. Gerçekten çok merak ediyor ve ciddi bir hevesle okuyorum yazılarınızı.” Lafın kısası, bize yani öğrencilerine, gerçekten her zaman iyi niyetli şekilde yaklaştı. Kendisine teşekkürü bir borç bilirim. Sınıfça çekindiğimiz (fakat benim içinde olmadığım, çünkü ben çektim hehehe) fotoğrafı da buraya koyayım da belki bu samimiyeti, sıcak havayı bu fotoğraftan da görebilirsiniz 🙂

Meryem Hoca ile Biz :)

Caner Canbaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden 2018 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak yazılım geliştirici pozisyonunda çalışıyorum.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Caner Canbaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden 2018 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak yazılım geliştirici pozisyonunda çalışıyorum.

Kategoriler

İletişim

Eğer bir konuda bana ulaşmak isterseniz, aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.