Press "Enter" to skip to content

Obama’nın Sözünü Kesen Adama Cevabı

Caner Canbaz 0

Hayırlı geceler arkadaşlar, bugün sizinle bir video paylaşmak istiyorum. Aslında bunun bir video olmasından ziyade, Amerikanın neden süper bir güç olduğunu ortaya koyan bir kanıt. Neden diğer dünya ülkelerine göre 100 yıl geride olduğumuzun açıkça bir kanıtı.

Videoyu izleyemeyenler için kısa bir özet geçmek istiyorum. Obama California’da bir konuşma yaparken, dinleyicilerden biri Obama’ya ithafen bir şeyler söylemek istiyor ve bağırıyor. Sözünü keserek bağırmaya devam ediyor ve Obama sonunda lafını bitiremiyor. Haliyle cevap vermek durumunda kalıyor. Verdiği cevap ise “size katılıyorum fakat neden bunu sizinle daha sonra konuşmuyoruz çünkü bitirmek üzereydim. Sizinle konuşacağız, konuşmamın sonunu mahvettin ama sorun değil. Sizi seviyorum ve bu ülkede konuşma özgürlüğümüz var.” oluyor.

Şimdi sizden 2 saniye için gözlerinizi kapatıp düşünmenizi, böyle bir olay Türkiye’de gerçekleşirse, yani herhangi biri Cumhurbaşkanı ya da Başbakan konuşurken lafını kesmeye kalksa, olacakları hayal etmenizi istiyorum. Aklınıza şu ifadelerin geleceğini adım gibi biliyorum;

“Önce dinlemeyi öğren terbiyesiz herif”

“Atın şu terbiyesizi dışarı, dinlemeyi öğrenip gelsin”

Ne zaman adam oluruz? 

Tribünlere oynamayı bıraktığımız, insana gerçekten insan olduğu için değer verdiğimiz, yeri geldiğinde alttan almaya mecbur kaldığımız, halktan biri olduğumuzu unutmadığımız ve egolarımızı bir tarafa bıraktığımız zaman adam oluruz. Ben gerçekten ülkemi, ülkemin güzel insanlarını çok seviyorum. Fakat ortada bir gerçek var ki; o da kendimizi düzeltmeden, geliştirmeden süper güç hayalleri kurmanın doğru olmadığıdır. 1 dakikalık şu video bile bize öyle büyük şeyler gösteriyor ki, gerçekten inanılması çok güç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.