Serhat Adem Körkuyu Kimdir?

Serhat Adem Körkuyu, ODTÜ’de “Oral Communication” (Turk103) dersini aldığım, çok kültürlü, dili oldukça iyi kullanan bir hocamızdır. Kendisinden çok şey öğreneceğiniz bir insandır. Kendine has ders işleme, sınıf yönetimi ile kültürünü birleştirdiği an, sizler sadece izler ve hayran hayran bakarsınız. “Bu kadar şeyi nasıl bilebilir ki insan” diyeceğiniz zamanlar olur. Uzmanlık alanı kitaplar olduğu için, çok sayıda kitap okumuş ve okuduğu kitapların kendisini geliştiren birer araç olduğunu kanıtlamış bir insandır.

Dersleri genellikle sohbet havasında gider, çok eğlenirsiniz. Sözlü iletişim dersi olduğu için yoğunluk tamamen konuşma üzerine idi. Bu nedenle de not tutacak bir şey yoktu ve aslında bu bizi, öğrencileri, oldukça telaşlandırıyordu fakat sınava girdiğimiz an anladık ki, dersine gelip dersi tam anlamıyla dinleyen herkesin yapabileceği tarzda sorular sormuştu. Ayrıca bize toplum önünde nasıl konuşacağımızı, nasıl oturacağımızı, mimiklerimizi nasıl kullanacağımızı, beden dilimizi nasıl kullanacağımıza dair hayat kurtaran ipuçları verdiği için ayrıca teşekkür ederim. Serhat hocadan öğrendiğim en önemli şey; seçicilik. Kitap okuyacaksanız, film izleyecekseniz seçici olun derdi her zaman. Bunun nedenini hep merak etmiştim fakat sonradan öğrendim ki, seçicilik size hakikaten çok şey katıyor. Bunu yaşadıkça öğreniyor, alışıyorsunuz.

 

Caner Canbaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden 2018 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak yazılım geliştirici pozisyonunda çalışıyorum.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Caner Canbaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden 2018 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak yazılım geliştirici pozisyonunda çalışıyorum.

Kategoriler

İletişim

Eğer bir konuda bana ulaşmak isterseniz, aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.