Sinem Bür Kimdir?

Sinem Bür, ODTÜ’de “Dev. of Reading and Writing Skills II (ENG102)” dersini aldığım çok sevdiğim, bana göre ODTÜ’nün en güzel, en komik ve en eğlenceli hocasıdır. Dersine koşarak gittiğim nadir hocalardandır. İlk haftadan “Next week, you are going to have a quiz!” diyerek bizi deli gibi “citation rules” çalıştırmış fakat gelecek hafta derste bunun şaka olduğunu söylerek bizi kendisine bağlamıştı hehe. “Ödev versem çalışacak mıydınız?” diyerek de haklı gerekçesini sunmuştu. Ödev demişken, size ilkokuldaki gibi artı eksi verecek halim yok, ödev de nedir siz üniversitelisiniz önemli dediğim yerleri çalışırsınız zaten diyerek her öğrencinin istediği bir hocaya dönüşüvermişti.

Sinem hoca ile ders işlerken saate bakmazsınız çünkü vakit su gibi akıp gider. Bazı zamanlarda, şakasına kızar veya dalga geçer, size takılır ama bunu ciddi bir şekilde yapar. Siz de bunu yer, “şimdi gerçekten kızdı sanırım” dediğiniz anda gülmeye başlar. ODTÜ’den mezun olması, öğrencileri daha iyi anlamasında çok işe yaramış şeklinde düşünüyorum. Ara sıra anılarından bahseder, ben de öğrenciyken şöyle şöyle olmuştu diye anlatır. Anlarsınız ki, sizin oturduğunuz o sıralarda yıllar önce o da oturmuştu.

En sevdiğim yönü ise çıldırtacak şekilde anlayışlı olmasıdır. Herhangi bir mazeretiniz mi var? Söyleyin, gerçekten sizi anlayacaktır. Bir sorununuz mu var? Anlatın, ciddi anlamda sizi dinler, ciddiye alır ve sizi anlar. Sizin işinizin görülmesini, elinden geldiği kadar kolaylaştıracaktır. Gerek essay yazarken, gerek derslerde, gerekse quizlerde gerekli özeni gösterir, öğrenciyi pek sıkmaz. Onu kızdırmadığınız sürece (ben şahit olmadım kızdığına), en tatlı hocalardan birisidir. İngilizceyi bana bir kez daha sevdirdiği için, kendisine teşekkürü borç bilirim 🙂

Caner Canbaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden 2018 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak yazılım geliştirici pozisyonunda çalışıyorum.

Yorum yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Caner Canbaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nden 2018 yılında mezun oldum. Profesyonel olarak yazılım geliştirici pozisyonunda çalışıyorum.

Kategoriler

İletişim

Eğer bir konuda bana ulaşmak isterseniz, aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.